Gala finałowa

Zamiast corocznej Gali rozdania statuetek, organizujemy wystawę wszystkich zgłoszonych prac w Galerii Szyb Wilson w Katowicach.
Od 17 marca do 21 marca 2020 r. trwać będzie wystawa kalendarzy „ZoomArt 2020”
Zapraszamy do podziwiania wszystkich zgłoszonych kalendarzy do konkursu.
Na wystawie tej prezentujemy dodatkowo kalendarze Pirelli z lat poprzednich oraz kalendarz Pirelli 2020.
Wstęp wolny

Jury Festiwalu i Konkursu kalendarzy ZoomArt 2020 ogłosiło laureatów konkursu w różnych kategoriach.
Jak co roku oceniane były ilustracje, fotografie, grafika, wydruk, uszlachetnienie oraz scenariusz, kreacja i pomysł na zgłoszone kalendarze do ogólnopolskiego konkursu.
Statuetka ZoomArt, jest jedyną w Polsce nagrodą przyznawaną w tak wielu kategoriach. Ma na celu wspieranie artystów, grafików, fotografów, zespoły kreatywne, jak i zachęcanie debiutantów do pracy nad siłą przekazu zawartej w formie kalendarza.

Wsparcie to, ma szczególne znaczenie w bieżącym roku, kiedy to nagrody zostały przyznawane w cieniu ogólnoświatowej pandemii koronawirusa.

Głosowanie odbyło sie w dniu 17.03 w Galerii Szyb Wilson w Katowicach.
Mając na względzie bezpieczeństwo i z szacunku do zaistniałej sytuacji, głosowanie trwało 6 godzin, tak aby jurorzy mogli przebywać w Galerii bez kontaktu z innymi zaproszonymi do weryfikacji zgłoszonych prac.
Organizatorzy oraz Galeria Willson zadbali, aby cale przedsięwzięcie odbyło sie zgodnie z zasadą „ odpowiedzialnej kultury” oraz absolutnego bezpieczeństwa.
Wszyscy zaangażowani, w wielomiesięczny proces związany z konkursem postanowili jednogłośnie, aby dla dobra szeroko rozumianej pracy twórczej artystów, prace ocenić i przyznać statuetki.
Organizatorzy i jury będąc w pełnej świadomości” kwarantanny kultury i konsumpcji” i wpływu koronawirusa na wszystkich ludzi, postanowili dokończyć tegoroczny konkurs.

Z historii ZoomArt wiemy, że każda nagroda czy wyróżnienie, zwłaszcza w skali ogólnopolskiej przekłada się na portfolio i życie zawodowe artysty.
Z szacunku dla ich pasji i wielomiesięcznej pracy nad kalendarzami, postanowiliśmy nagrody przyznać.

W tym wyjatkowym dla nas wszystkich czasie, gratulujemy wszystkim biorącym udział w tegorocznym konkursie ZoomArt.
Zapewne ta edycja konkursu przejdzie do historii w sposób szczególny.