Jury 2016

Celem konkursu jest porównanie osiągnięć

Twórcy, którzy mieli finalny wpływ na kształt, jakość oraz charakter kalendarzy zostali uhonorowani przez nasze Jury.

Do szanownego grona Jury zaprosiliśmy:

dr hab. Dawid Korzekwa

Grafik, projektant i adiunkt w Katedrze Projektowania Graficznego Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Prezes Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej STGU (od 2007); Stypendysta Ministra Kultury (2005); Dyrektor artystyczny magazynu literackiego Kursywa (2004-2007); Dyrektor artystyczny miesięcznika Drogi oraz kwartalnika Obiekty Inżynierskie(2008-2014); Dyrektor artystyczny miesięcznika BE Magazyn (od 2013); Komisarz międzynarodowego biennale studenckiej grafiki projektowej AGRAFA (2006-2009). Specjalizuje się w projektowaniu prasowym, książce, identyfikacji wizualnej i plakacie.

dr hab. Dawid Korzekwa
Lidia Popiel

Zawodowo fotografią zajmuje się od 1985 roku, wykonując zdjęcia m.in. dla Zwierciadła, Pani, magazynu Sukces. Wykłada na wydziale fotografii w Warszawskiej Szkole Filmowej. Jest redaktorką naczelną magazynu Fine Life. Działa w fundacji Polska jest kobietą. Jest przewodniczącą rady sygnatariuszy w Partii Kobiet. Jest również dziennikarką Polsat Cafe.

Razem z Katarzyną Paskuda tworzą drukowany magazyn o tematyce fotograficznej PHOTO CULTURE – przegląd trendów, osobistych uniesień i twórczych zmagań.

Lidia Popiel
Marzena Miszczyk

Zawodowo produkcją kalendarzy zajmuje się od 2000 roku. Właścicielka Agencji Kreatywnej AgirArt. Mgr Ekonomii, absolwentka Architektury wnętrz. Specjalizuje się w grafice, obrazie, fotografii, ilustracji oraz dizajnie. Koordynuje projekty kampanii reklamowych.

Marzena Miszczyk
Piotr Chodak

Właściciel agencji full-service One Media Group. Wieloletnie doświadczenie w zakresie produkcji telewizyjnej, fotografii oraz kampanii reklamowych zdobywa od 1999 roku. Producent oraz dyrektor kreatywny wielu wydarzeń medialno – kulturalnych. Kooperant przy produkcji programów emitowanych w stacjach telewizyjnych oraz streamowanych w telewizji internetowej.

Piotr Chodak
Szymon Pieczyński

Członek Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Public Relations. Doktorant Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach w Katedrze Badań Rynkowych i Marketingowych. Specjalista w zakresie komunikacji zintegrowanej. Na co dzień strateg doradzający przedsiębiorstwom w zakresie budowania wizerunku.

Szymon Pieczyński
dr Marian Słowicki

Pracownia wizerunku, promocji i identyfikacji wizualnej Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.

dr Marian Słowicki
Katarzyna Paskuda

Fotograf, aktorka. Od kilku lat wykonuje sesje zdjęciowe dla polskich magazynów, a od 2011 jest głównym fotografem Magazynu Gentleman. Tam również prowadzi swój dział fotograficzny „Paskuda Obiektywnie”, gdzie zamieszcza osobistą fotografię. Od zawsze pracuje w branży związanej ze sztuką i mediami. Poza sukcesami fotograficznymi od 1998 roku ma również duży dorobek w polskim filmie , na małym i dużym ekranie. Ukończyła wydział aktorski i fotograficzny w Warszawskiej Szkole Filmowej Macieja Ślesickiego i Bogusława Lindy. To właśnie tam odkryła swoją prawdziwą pasje – fotografię.

Razem z Lidią Popiel tworzą drukowany magazyn o tematyce fotograficznej PHOTO CULTURE – przegląd trendów, osobistych uniesień i twórczych zmagań.

Katarzyna Paskuda

Korzystając z dorobku artystycznego naszych jurorów oraz ich doświadczenia mamy pewność, że najefektowniej wyłonimy kandydatów w poszczególnych kategoriach.