Jury 2017

Celem konkursu jest porównanie osiągnięć

Twórcy, którzy mieli finalny wpływ na kształt, jakość oraz charakter kalendarzy zostali uhonorowani przez nasze Jury.

Do szanownego grona Jury zaprosiliśmy:

dr Marian Słowicki

Wykładowca w pracowni wizerunku, promocji i identyfikacji wizualnej Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.

dr Marian Słowicki
Arkadiusz Ławrywianiec

Fotografią zajmuje od 1986 roku, kiedy to wykonał własnoręcznie pierwszą odbitkę. W latach 1994-2015 pracował w Dzienniku Zachodnim jako fotoreporter.
Od 2016 roku współpracuje z Polską Agencją Fotografów Forum. Od 2009 uczy w Policealnej Szkole Fotograficznej Fotoedukacja w Katowicach.
Od 2010 jest członkiem ZPAF. Od 2017 roku pełni funkcję prezesa zarządu Związku Polskich Artystów Fotografików Okręg Śląski.
Autor i współautor wystaw w Katowicach, Krakowie, Tychach, Cieszynie, Kłodzku, Warszawie, Sosnowcu, Saint-Etienne, Kolonii, Skopje, Montpellier.
W latach 2011 i 2013 był stypendystą Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury.
W 2011 roku otrzymał Nagrodę Prezydenta Miasta Katowice w dziedzinie kultury.
Jest współautorem reaktywowanego konkursu Śląska Fotografia Prasowa organizowanego prze Bibliotekę Śląską, w którym to konkursie w 2006 roku był jurorem. W 2015 i 2016 roku także był jurorem w konkursach Otwarte Mistrzostwa Częstochowy w Fotografowaniu Fotosprint, Fotomaraton oraz Otwarte Mistrzostwa Śląska w Fotografowaniu. Zajmuje się główne reportażem i dokumentem fotograficznym.

Arkadiusz Ławrywianiec
dr hab. Dawid Korzekwa

Grafik, projektant i adiunkt w Katedrze Projektowania Graficznego Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Prezes Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej STGU (od 2007); Stypendysta Ministra Kultury (2005); Dyrektor artystyczny magazynu literackiego Kursywa (2004-2007); Dyrektor artystyczny miesięcznika Drogi oraz kwartalnika Obiekty Inżynierskie(2008-2014); Dyrektor artystyczny miesięcznika BE Magazyn (od 2013); Komisarz międzynarodowego biennale studenckiej grafiki projektowej AGRAFA (2006-2009). Specjalizuje się w projektowaniu prasowym, książce, identyfikacji wizualnej i plakacie.

dr hab. Dawid Korzekwa
Dariusz Mikolasek

Zawodowo poligrafią zajmuje się od 20 lat. Specjalizuje się w druku ofsetowym i cyfrowym.
Od 15 lat właściciel Drukarni MIKOPOL. Nadzoruje jakość druku. Absolwent Politechniki Śląskiej.

Dariusz Mikolasek
Marzena Miszczyk

Zawodowo produkcją kalendarzy zajmuje się od 2000 roku. Właścicielka Agencji Kreatywnej AgirArt. Mgr Ekonomii, absolwentka Architektury wnętrz. Specjalizuje się w grafice, obrazie, fotografii, ilustracji oraz dizajnie. Koordynuje projekty kampanii reklamowych.

Marzena Miszczyk
Piotr Chodak
Właściciel agencji full-service One Media Group. Wieloletnie doświadczenie w zakresie produkcji telewizyjnej, fotografii oraz kampanii reklamowych zdobywa od 1999 roku. Producent oraz dyrektor kreatywny wielu wydarzeń medialno – kulturalnych. Kooperant przy produkcji programów emitowanych w stacjach telewizyjnych oraz streamowanych w telewizji internetowej.
 
Piotr Chodak
Szymon Pieczyński

Członek Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Public Relations. Doktorant Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach w Katedrze Badań Rynkowych i Marketingowych. Specjalista w zakresie komunikacji zintegrowanej. Na co dzień strateg doradzający przedsiębiorstwom w zakresie budowania wizerunku.

Szymon Pieczyński