Jury 2019

Celem konkursu jest porównanie osiągnięć

Twórcy, którzy mieli finalny wpływ na kształt, jakość oraz charakter kalendarzy zostali uhonorowani przez nasze Jury.

Do szanownego grona Jury zaprosiliśmy:

Monika Starowicz

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Obecnie pracuje jako adiunkt w pracowni plakatu prof. Romana Kalarusa na katowickiej Akademii Sztuk Pięknych. Zajmuje się sztuką plakatu, grafiką, rysunkiem, ilustracją i collage. Współpracuje z kolekcjonerami i galeriami współczesnego plakatu; bierze udział w licznych krajowych i światowych wystawach oraz przeglądach sztuki plakatu. Ma na swoim koncie również wiele wystaw indywidualnych, na których zwykle prezentuje autorskie plakaty o tematyce kulturalnej lub rysunki i ilustracje.

Monika Starowicz
Katarzyna Idźkowska

Absolwentka Warszawskiej Szkoły Fotograficznej.Współpracuje z wydawnictwem JazzPress, do którego pisze publikacje, a także z Warner Music Poland przy promocji nowych albumów. Obecnie reprezentowana jest przez agencję fotograficzną East News.
Pasja do fotografii zaowocowała miłością do jazzu. Od kilku lat fotografuje kulisy jazzu w Nowym  Yorku. Współpracuje z muzykami przy produkcji płyt, dokumentuje nagrania w studio, a przede wszystkim robi zdjęcia na okładki albumów jazzowych. W Nowym Jorku rozpoczęła karierę fotograficzną pracując nad projektem jazzowym, który uwieńczony był grupową wystawą pt.
“F-Stops & F-Holes” w 2016  oraz wielokrotnymi publikacjami w nowojorskich magazynach m.in. Downbeat. Obecnie można obejrzeć jej wystawę pt. „That’s jazz Babe” w Warszawskiej Galerii Obok ZPAF.
Podróżniczka, odwiedziła większość krajów europejskich, podróżowała samotnie po Ameryce Środkowej, Meksyku, dalekiej Azji. Wyjątkowe światło i emocje przedstawione na jej zdjęciach definjują jej wyjątkowy styl, który wykrystalizowała przez lata. Interesuję się szczególnie fotografią dokumentalną, pracuje nad różnorodnymi projektami pod względem przedmiotu i zakresu. Na swoim koncie ma kilka wystaw, laureatka wielu konkursów fotograficznych.

Katarzyna Idźkowska
dr hab. Dawid Korzekwa

Grafik, projektant i adiunkt w Katedrze Projektowania Graficznego Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Prezes Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej STGU (od 2007); Stypendysta Ministra Kultury (2005); Dyrektor artystyczny magazynu literackiego Kursywa (2004-2007); Dyrektor artystyczny miesięcznika Drogi oraz kwartalnika Obiekty Inżynierskie(2008-2014); Dyrektor artystyczny miesięcznika BE Magazyn (od 2013); Komisarz międzynarodowego biennale studenckiej grafiki projektowej AGRAFA (2006-2009). Specjalizuje się w projektowaniu prasowym, książce, identyfikacji wizualnej i plakacie.

dr hab. Dawid Korzekwa
Dariusz Mikolasek

Zawodowo poligrafią zajmuje się od 20 lat. Specjalizuje się w druku ofsetowym i cyfrowym.
Od 15 lat właściciel Drukarni MIKOPOL. Nadzoruje jakość druku. Absolwent Politechniki Śląskiej.

Dariusz Mikolasek
Marzena Miszczyk

Zawodowo produkcją kalendarzy zajmuje się od 2000 roku. Właścicielka Agencji Kreatywnej AgirArt. Mgr Ekonomii, absolwentka Architektury wnętrz. Specjalizuje się w grafice, obrazie, fotografii, ilustracji oraz dizajnie. Koordynuje projekty kampanii reklamowych.

Marzena Miszczyk
Piotr Chodak
Właściciel agencji full-service One Media Group. Wieloletnie doświadczenie w zakresie produkcji telewizyjnej, fotografii oraz kampanii reklamowych zdobywa od 1999 roku. Producent oraz dyrektor kreatywny wielu wydarzeń medialno – kulturalnych. Kooperant przy produkcji programów emitowanych w stacjach telewizyjnych oraz streamowanych w telewizji internetowej.
 
Piotr Chodak
Szymon Pieczyński

Członek Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Public Relations. Doktorant Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach w Katedrze Badań Rynkowych i Marketingowych. Specjalista w zakresie komunikacji zintegrowanej. Na co dzień strateg doradzający przedsiębiorstwom w zakresie budowania wizerunku.

Szymon Pieczyński

Galeria obrad Jury 2019