Jury 2020

Statuetki w międzynarodowym konkursie ZoomArt 2020 rozdane!

Jury Festiwalu i Konkursu kalendarzy ZoomArt 2020 ogłosiło laureatów konkursu w różnych kategoriach.
Jak co roku oceniane były ilustracje, fotografie, grafika, wydruk, uszlachetnienie oraz scenariusz, kreacja i pomysł na zgłoszone kalendarze do ogólnopolskiego konkursu.

Wsparcie to, ma szczególne znaczenie w bieżącym roku, kiedy to nagrody zostały przyznawane w cieniu ogólnoświatowej pandemii koronawirusa.

Głosowanie odbyło sie w dniu 17.03 w Galerii Szyb Wilson w Katowicach.
Mając na względzie bezpieczeństwo i z szacunku do zaistniałej sytuacji, głosowanie trwało 6 godzin, tak aby jurorzy mogli przebywać w Galerii bez kontaktu z innymi zaproszonymi do weryfikacji zgłoszonych prac.
Organizatorzy oraz Galeria Willson zadbali, aby całe przedsięwzięcie odbyło się zgodnie z zasadą „ odpowiedzialnej kultury” oraz absolutnego bezpieczeństwa.
Wszyscy zaangażowani, w wielomiesięczny proces związany z konkursem postanowili jednogłośnie, aby dla dobra szeroko rozumianej pracy twórczej artystów, prace ocenić i przyznać statuetki.
Organizatorzy i jury będąc w pełnej świadomości” kwarantanny kultury i konsumpcji” i wpływu koronawirusa na wszystkich ludzi, postanowili dokończyć tegoroczny konkurs.
Do szanownego grona Jury w 2019r zaprosiliśmy:

Krzysztof Dydo

Specjalista d/s plakatu, założyciel Galerii Plakatu w Przedsiębiorstwie Państwowym Dzieła Sztuki i Antyki „DESA”;
1986 – 1992 równolegle Kierownik Galerii Sztuki „Forum” i wicedyrektor Młodzieżowej Agencji Kultury a następnie Fundacji Kultury Młodych w Krakowie;
Od 1994 – nadal, współwłaściciel, dyrektor artystyczny Galerii Plakatu S.C. w Krakowie.
Autor artykułów na temat plakatów (m.in. „Projekt”, „Opcje”, „Novum Gebrauchsgraphik”, „Przekrój”, „Plakat”, „Design”),
Plakaty 1989–2001, Alma Mater Moskwa 2008, Polska Szkoła Plakatu (Польская школа плаката -wspólnie z Siergiejem Sierowem); współpraca przy wydawnictwie Cartel Contemporanea Polaco 1945-2006 w Meksyku oraz kilkudziesięciu katalogów wystaw, tym najważniejszych – BWA Kraków 1993, 100 lat polskiej sztuki plakatu.
Galeria Plakatu Kraków 2008 – nagroda „Najpiękniejsza Książka Roku 2008” przyznawaną przez Stowarzyszenie Wydawców Książek na Międzynarodowych Targach Książki w Warszawie.
Współzałożyciel i Prezes Stowarzyszenia Międzynarodowej Wymiany Kulturalnej; od 2005 Współzałożyciel i Prezes Stowarzyszenia Ogrody Sztuki; od 1999 Współtwórca Krakowskiego Festiwalu Plakatu (pięć edycji); Ach: Od 1975 zorganizował kilkadziesiąt dużych i ponad 600 mniejszych wystaw plakatu artystycznego w Polsce i w niemal wszystkich krajach Europy a także w Australii, Nowej Zelandii, Azerbejdżanie, Chinach, Iranie, Turcji, Izraelu, Maroku, Meksyku, Kanadzie, USA.

Krzysztof Dydo
 Marcin Wasiołka

Fotograf i retuszer, specjalista od fotografii reklamowej i modelingowej. Autor okładek i sesji zdjęciowych dla czasopism na całym świecie (m.in. dla miesięcznika Playboy w 17 krajach oraz czasopism: Elle, CKM, Men’s Health), twórca licznych kampanii reklamowych (m.in. dla: Microsoftu, banku ING, Poczty Polskiej), zwycięzca wielu konkursów fotograficznych. Poza fotografią uzależniony od podróży w przeróżne rejony świata.

Marcin Wasiołka
dr hab. Dawid Korzekwa

Grafik, projektant i adiunkt w Katedrze Projektowania Graficznego Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Prezes Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej STGU (od 2007); Stypendysta Ministra Kultury (2005); Dyrektor artystyczny magazynu literackiego Kursywa (2004-2007); Dyrektor artystyczny miesięcznika Drogi oraz kwartalnika Obiekty Inżynierskie(2008-2014); Dyrektor artystyczny miesięcznika BE Magazyn (od 2013); Komisarz międzynarodowego biennale studenckiej grafiki projektowej AGRAFA (2006-2009). Specjalizuje się w projektowaniu prasowym, książce, identyfikacji wizualnej i plakacie.

dr hab. Dawid Korzekwa
Dariusz Mikolasek

Zawodowo poligrafią zajmuje się od 20 lat. Specjalizuje się w druku ofsetowym i cyfrowym.
Od 15 lat właściciel Drukarni MIKOPOL. Nadzoruje jakość druku. Absolwent Politechniki Śląskiej.

Dariusz Mikolasek
Marzena Miszczyk

Zawodowo produkcją kalendarzy zajmuje się od 2000 roku. Właścicielka Agencji Kreatywnej AgirArt. Mgr Ekonomii, absolwentka Architektury wnętrz. Specjalizuje się w grafice, obrazie, fotografii, ilustracji oraz dizajnie. Koordynuje projekty kampanii reklamowych.

Marzena Miszczyk
Piotr Chodak
Właściciel agencji full-service One Media Group. Wieloletnie doświadczenie w zakresie produkcji telewizyjnej, fotografii oraz kampanii reklamowych zdobywa od 1999 roku. Producent oraz dyrektor kreatywny wielu wydarzeń medialno – kulturalnych. Kooperant przy produkcji programów emitowanych w stacjach telewizyjnych oraz streamowanych w telewizji internetowej.
 
Piotr Chodak
Szymon Pieczyński

Członek Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Public Relations. Doktorant Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach w Katedrze Badań Rynkowych i Marketingowych. Specjalista w zakresie komunikacji zintegrowanej. Na co dzień strateg doradzający przedsiębiorstwom w zakresie budowania wizerunku.

Szymon Pieczyński

Galeria obrad Jury 2020