Wystawy towarzyszące 2016

W II edycji Międzynarodowego Festiwalu i Konkursu Kalendarzy Zoom Art, przygotowaliśmy dwie dodatkowe wystawy towarzyszące.

Zdjęcia wielkoformatowe z kalendarza I… Taki świat jest piękny – Omenaa Foundation

Kalendarz I…Taki świat jest piękny powstał przy udziale Justyny Steczkowskiej, Omenaa Mensah, Katarzyny Bujakiewicz oraz Weroniki Książkiewicz dla Omenaa Foundation.

Fundacja ta zbiera pieniądze na budowę szkoły dla dzieci ulicy w Ghanie oraz realizuje projekty, których celem jest szerzenie postaw tolerancji w Polsce.
Zapraszamy do wspierania Fundacji, więcej informacji http://omenaafoundation.com

Zdjęcia wielkoformatowe z kalendarza Dżentelmeni 2016

Jubileuszowa edycja Kalendarza ma podtytuł „WSZYSTKO CO NAJWAŻNIEJSZE W ŻYCIU“. Opowiada zdjęciami o intymnych momentach, ważnych dla Dżentelmenów, o bliskich im ludziach, o nastrojach przez nich pożądanych, o miejscach, które kochają.

Przenosi do ich bezpiecznego świata. Do ich prywatnych relacji. Pokazuje chemię. Także tą nieoczywistą. Międzyludzką energię.
Innym ludziom, potrzebującym dedykowaną.

Zdjęcia po raz pierwszy wykonaliśmy… smartphonem. SONY Xperia Z5 daje takie możliwości.  Wyglądają niesamowicie. Zrobił je Robert Wolański. Nie tylko na technologii się zna świetnie, przede wszystkim na fotografii. Naturalnej. Szczerej. W punkt. Co widać w uchwyconej na zdjęciach prawdzie. Dziękujemy Robert za totalne poświęcenie i niezwykły profesjonalizm. Ten fakt, telefon w służbie sztuki to nie tylko syndrom czasów, zmian to także zachęta dla nas wszystkich, byśmy próbowali uchwycić, zatrzymać,  to co w życiu każdego z nas najważniejsze.

Na Kalendarz Dżentelmeni 2016 składają się dwa elementy:
ekskluzywnie wydany ścienny kalendarz oraz ponad 300 stronicowy album z 10-ciu lat naszej działalności.